Coronavirüs, Karşılaşacağımız Son Virüs Değil!

BioNTech kurucuları Özlem Türeci ve Uğur Şahin yeni tip koronavirüs (Covid-19) aşısını geliştirerek isimlerini tüm dünyaya duyurmuşlardı. BioNTech firmasının CEO’su Uğur Şahin katıldığı bir online basın toplantısında, koronavirüsün en azından on yıl boyunca insanların gündeminden çıkmayacağını söyledi.


Uğur Şahin’e "Hayat ne zaman normale dönebilecek?" diye yöneltilen soruya Şahin, "Normalin yeni bir tanımına ihtiyacımız var aslında. Çünkü koronavirüs önümüzdeki 10 yıl boyunca bizimle kalacak. Orada olacağı gerçeğine alışmamız gerekiyor. İlerleyen yıllarda daha fazla salgın da olabilir" dedi.


Korona virüsün aşılanma ile ortadan kalkacağı kesin dahi değilken, her birey aşılansa bile bu sürecin yıllar alacağı ortada. Dolayısıyla sadece “aşı yapılıyor, az kaldı kurtulacağız” düşüncesi ile yaklaşmak oldukça riskli olabilir. Dünyamız bugüne dek birçok virüs gördü ve görmeye de devam edecek… Korona virüs bitse de başka bir virüs hayatımıza girebilir. Kendi hayatımız ve sevdiklerimizin hayatı için, yaşam alanlarımızı sürekli olarak dezenfekte eden cihazları kullanmak çok daha sağlıklı bir adım olacaktır.

Hava temizleme cihazı olarak piyasada bulunan filtreli cihazların aksine plazma teknolojisi sayesinde hücreler muhafaza edilmez ve dolayısıyla hücrenin bir kez daha bulaşıcı olarak yaşayabilir hale gelmesi engellenir. Plazma teknolojisine sahip Novaerus, ultra düşük enerji kullanır. Ortamdaki virüsleri ve bakterileri yok etmede %100 etkili olduğu yapılan testler ile kanıtlanmıştır.


Novaerus hava dezenfektan cihazı, havada bulunan ve insan sağlığına zararlı olan tüm virüs ve bakterileri yok eder. Filtreli olan dezenfeksiyon cihazlarının aksine Novaerus, hücrelerin DNA’larını zedeleyerek virüsleri öldürür. Hava dezenfektanı kullanmanız sizi ve sevdiklerinizi virüslere karşı korumaya yardımcı olur. Novaerus ise sizi ve sevdiklerinizi virüse karşı korur!

2 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör