Diş Sağlığı Klinikleri için Hava Dezenfektan Makinesinin Önemi

Plazma teknolojili hava temizleme cihazları, sağlık polikliniklerinin de rahat kullanımı düşünülerek tasarlanan yeni nesil güçlü, sağlıklı dezenfektanlardır. Hastalar, hastane personelleri ve sağlık çalışanlarının tamamen steril ortamda bulunmaları, ortamdaki hava kalitesinin yüksek olması ve kimyasalsız hava temizleyiciler kullanılıyor olması bireylerin sağlığı için oldukça önemlidir.


Ağız ve diş sağlığı kliniklerinde plazma teknolojili hava temizleyicilerin kullanımı oldukça yaygınlaşmıştır. Diş sağlığı kliniklerinde ve muayene odalarında ilk ve en önemli kural dezenfeksiyondur. Ortamın ve kullanılan aletlerin dezenfeksiyonu, yapılacak olan tıbbi müdahale kadar önemli bir etkiye sahiptir. Bu süreçte, sağlık çalışanlarının yaşadığı virüs ve mikrop gibi tehditleri en aza indirmek adına kliniklerde ve muayenehanelerde dezenfeksiyonu sağlamak, mikropsuz ve virüssüz hava akışı sağlamak oldukça önemlidir.

Diş hekimlerinin, kliniklerinde sıkça tercih ettiği plazma teknolojisine sahip Novaerus, birçok büyük hastanede de sterilizasyon ve dezenfeksiyon için tercih edilmektedir. Novaerus sayesinde tüm ortamın dezenfeksiyonu sağlanır. Diğer dezenfeksiyon yöntemlerine göre hiçbir kalıntı bırakmaz, daha yüksek etkilidir ve ozon içermemesi nedeniyle insan olan ortamlarda da rahatlıkla çalıştırılabilir.


Düşük enerji kullanımlı plazma teknolojili hava temizleme cihazı ile dezenfeksiyon; hastalık bulaşma riskini en aza indirmekte ve çalıştığı süre sonucunda hiçbir kimyasal sarfiyat olmaksızın bu işlemi gerçekleştirmektedir. Hem hastalar hem hekimler hem de sağlık çalışanları için çok daha güvenli ve yaşanılabilir bir ortam sunar. Novaerus, dezenfeksiyon ve sterilizasyonda en etkili dezenfektan olması dolayısıyla hastaneler gibi hayati önem taşıyan merkezlerde tercih edilmektedir.


Kendinizin, hastalarınızın ve çalışanlarınızın sağlık durumlarını riske atmamak için Diş Sağlığı Kliniklerinizde Novaerus kullanabilirsiniz. Sorularınız için bizlerle iletişime geçerek bilgi edinebilirsiniz.

3 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör