Filtreli Cihazlarda Virüs Tehlikesi!

Filtreli hava temizleme cihazları ortam havasını temizler. Ortamdaki virüs ve bakterileri filtresine hapseder. Bu cümleler yanlış veya hatalı değil, burada dikkat edilmesi gereken nokta ise virüs ve bakterilerin cihazdaki filtreye hapsedilmesi. Hava temizleme cihazları arasında muhtemelen en sık duyduğunuz kavram “hepa filtre” içeren hava temizleme cihazlarıdır. Hepa filtreyi, diğer filtrelerden ayıran özellik son derece verimli olan partikül filtresidir. Hepa filtre havayı virüs, solunabilir toz, ev tozu akarları, polen ve duman partiküllerinden temizler.

Filtreler tüm bu havayı filtreleme işlemini yaparken havada bulunan tüm mikroskobik canlıları filtrelerine hapseder. Yok etmez, öldürmez, hapseder. Belirli süreler içerisinde bu filtreleri değiştirmeniz gerekir. Filtreleri değiştirme esnasında ise hapsedilen virüslerin ortama yeniden yayılması ve tekrar yaşama tutunması durumu yaşanır. Dolayısıyla hava temizlemek için gösterdiği tüm çalışma işlemi boşa geçmiş olur. Filtreli cihazlar içeriğinde her daim virüsü yaşatmaya devam eder.


Ortamdaki havanın temizlenmesine en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde, satış stratejilerinin altındaki gerçekliği gözden kaçırmanız hem maddi hem manevi açıdan sizler için üzücü bir durum olabilir. Havanızın virüs ve bakterilerden %100 temizlenmesi için plazma teknolojisi ile çalışan, virüs ve bakterilere DNA bozumu yaparak yok eden cihazları tercih etmenizi tavsiye ederiz.

3 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör