Genel Hasta Odaları için Hava Dezenfektan Makinesinin Önemi

Yeni tip koronavirüsün pandemi olarak ilan edilmesi ile birlikte tüm dünyada ve ülkemizde Covid-19 hastalığına yönelik önlemler alınmaya başlandı. Bu sürecin başrolü olan sağlık çalışanları herkesten çok çabalayarak, hayatını riske atarak tedavi süreçlerini yönetti. Hastane personellerinin ve sağlık çalışanlarının tamamen steril ortamda bulunmaları, çalışan sağlığı için oldukça önemlidir. Genel hasta odalarında en önemli kural dezenfeksiyondur. Ortamın ve kullanılan aletlerin dezenfeksiyonu yapılan veya yapılacak olan tıbbi müdahaleler kadar önemli bir etkiye sahiptir. Dolayısıyla kimsayal kalıntı riskinden tamamen uzak ve bir o kadar da etkili olan cihazlar temin edilmelidir. Novaerus, laboratuvar testlerin ile kanıtlanmış en yüksek etkiye sahip plazma teknolojili hava dezenfektan makinesidir.

Hastanelerde veya hasta odalarında insan sağlığına zararlı maddeler içermeyen plazma teknolojili hava temizleme cihazı kullanılmalıdır. Bu sayede tüm ortamın dezenfeksiyonu sağlanır. Plazma teknolojili Novaerus, diğer dezenfeksiyon yöntemlerine göre hiçbir kalıntı bırakmaz, daha yüksek etkilidir ve tüm noktalara ulaşmaktadır.


Plazma teknolojisi ile dezenfeksiyon; antibakteriyel hava temizleme sistemi sayesinde hastalık bulaşma riskini en aza indirir, çalıştığı süre sonucunda hiçbir kimyasal sarfiyat olmaksızın bu işlemi gerçekleştirir ve hastalar için çok daha güvenli bir ortam sunar.


Bakteri engelleyici ve koronavirüs dahil olmak üzere virüs engelleyici Novaerus’un hasta odalarında kullanılması, özellikle ortam havası ve o havaya temas eden nesneler için önemlidir. Plazma teknolojisi sterilizasyonu sayesinde ortamdaki virüs ve bakteriler %99.98 oranında tahrip olur. Novaerus, kimyasalsız hava temizleyicidir ve hastalar için yüksek oranda koruma sağlar.

2 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör