Hastane Ortamında Enfeksiyon Tehlikesi!

Birçok kişi gündemdeki Covid-19 yüzünden hastaneye gitmeye çekinir durumda. Hastane ortamından virüs bulaşacağını düşünen insanların sayısı oldukça fazla. Haksız olmadıklarını, teyit edilen birçok haberden görebiliyoruz. Hastane ziyareti sonrasında virüs bulaşan birçok kişi mevcut.


Bu risk, her zaman sağlık çalışanları için de mevcut. Virüslü hastalar ile temasları olmasa da, hastanenin ortam havasından virüs bulaşan birçok sağlık çalışanı var. Avusturya’da bulunan Linde Hastanesi, “Novaerus ürünlerini kullandıktan sonra, çalışanlarımızın hastalığa yakalanma oranları %40 azaldı ve hastanenin iç mekan hava kalitesi iyileşti.” yorumunu yaparak Novaerus’un etkili olduğunu göstermiştir.

Güney Kore’de bulunan Kangnam İtfaiye Merkezi ise hava temizliği konusunda, “Birkaç meslektaşımız MERS virüsü tarafından enfekte olduğu için, tanı konmamış hastaları teslim ederken tehlikeli ortamlara maruz kalan acil tıp teknisyenlerini virüsler ve bakterilerle korumak için bir hava sterilizatörü arıyorduk. Piyasadaki birçok cihazı karşılaştırdıktan sonra, Head Quarters nihayet Novaerus'u tüm yeni ambulanslarda zorunlu kurulum için aday gösterdi, çünkü Novaerus’un klinik test raporlarıyla çeşitli bakteri ve virüs türleri için özellikle etkili olduğu ve filtreye ihtiyaç duymadığı kanıtlandı. Novaerus kurulduktan sonra artık kimyasal reaktifin korkunç bir kokusu yoktu ve baş ağrısı olmadı. Novaerus'a sahip olmak bizi güvende hissettiriyor.” cümlelerini kurdu.


Hastane ortamında her ne kadar önlem alınırsa alınsın, ortam havasındaki virüsleri yok etmek için önlem alınmadığında, ortamdaki herkes risk grubuna dahil olur. Hava dezenfektesinin önemi, alınan bütün önlemlerden daha büyüktür. Dolayısıyla yapılan testlerde kalitesi kanıtlanmış olan Novaerus’u tercih edebilir, hastane ortamındaki enfeksiyon tehlikesini ortadan kaldırabilirsiniz.

1 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör