Kafe ve Restoranlar Açılıyor, Bundan Sonra Ne Olacak?

Geçtiğimiz günlerde yapılan kabine toplantısının ardından kafe ve restoranların 81 ilde, %50 kapasite ile açılacağı bilgisini almıştık. Peki, virüs hala devam ederken açılan kafe ve restoranlar için durum ne olacak, neler yapmalıyız?

Öncelikle kafe ve restoranlar için hijyen her zaman ön planda tutulmalı. İşletmelerin en başta çalışanlarının sağlığına önem vermeleri gerekir. Dolayısıyla müşteri sirkülasyonuyla birlikte en dikkat edilmesi gereken nokta ise hava temizliğidir. Maske her ne kadar bulaş riski olan hastalıkların önüne geçse de kafe ve restoranlarda maskeyi sürekli ve zorunlu kılmak mümkün değildir.


Kafe ve restoranların açılmasının ardından vaka sayılarının artmaması için işletme sahiplerinin bu konuda aksiyon alması gerekmektedir. İşletmelerindeki havanın tamamen temizlendiğinden emin olmaları gerekmektedir. Bu temizlik maalesef geleneksel yöntemlerle veya camları açıp hava sirkülasyonu oluşturmakla sağlanamamaktadır. Dolayısıyla İşletmelere mutlaka test edilmiş ve onaylanmış bir hava dezenfektan cihazı yerleştirilmelidir. Bu cihaz başta çalışanların sağlığını olmak üzere tüm misafirlerin sağlığını koruyacaktır.

0 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör