Koronavirüs için Aşı, Kesin bir Çözüm mü?

BioNTech kurucuları Özlem Türeci ve Uğur Şahin yeni tip koronavirüs (Covid-19) aşısını geliştirerek isimlerini tüm dünyaya duyurmuşlardı. BioNTech firmasının CEO’su Uğur Şahin katıldığı bir online basın toplantısında, koronavirüsün en azından on yıl boyunca insanların gündeminden çıkmayacağını söyledi.


Uğur Şahin’e yöneltilen "Hayat ne zaman normale dönebilecek?" sorusuna Şahin, "Normalin yeni bir tanımına ihtiyacımız var aslında. Çünkü koronavirüs önümüzdeki 10 yıl boyunca bizimle kalacak. Orada olacağı gerçeğine alışmamız gerekiyor. İlerleyen yıllarda daha fazla salgın da olabilir" dedi.

Koronavirüs aşısının korona virüse kesin etki edeceğini düşünen insanlar olsa da, bilim insanları bunun kesin çözüm olmayacağını her seferinde dile getirmektedir. Virüs mutasyona uğramaya başladı. Bu da virüsün insanlar üzerindeki etkisinin artacağını; aşının ise virüs üzerindeki etkisinin azalacağını göstermektedir.

2020 yılında hayatımıza giren “maske, mesafe, hijyen” üçlemesi aslında her virüs için koruma sağlayabilmektedir ancak hijyen maddesi yüzeysel kalmamalıdır. Virüs ve bakteriler hava yoluyla bulaşan canlılardır. Virüsleri herhangi bir temas noktasında dezenfekte etmek etkili olsa da hava yoluyla dezenfekte etmek kadar etkili değildir.


Virüsleri temas yoluna geçmeden hava yolunda iken yok etmek ise Novaerus’un Nano Strike teknolojisi ile mümkün. Sadece korona virüs değil, oluşabilecek diğer salgın türleri için de Nano Strike virüs ve bakterileri %99.99 oranında yok eder! Siz de sağlığınız ve sevdiklerinizin sağlığı için Novaerus edinebilir, olan ve oluşabilecek tüm salgınlar için güvenli ortam yaratabilirsiniz.

6 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör