NanoStrike Teknolojisi Nedir?

NanoStrike, havada bulunan ve insan sağlığına zararlı olan mikroorganizmaları öldürmek ve devre dışı bırakmak için atmosferik bir plazma deşarjı kullanır. NanoStrike çalışma prensibinde soğuk plazma teknolojisi kullanır. Soğuk plazma teknolojisi ile DNA bozumu yaparak ortamdaki virüsleri öldürür. Tüm hava temizleme cihazları alanında, Koronavirüs ile ilgili çalışmaya sahip olan tek cihazdır.


Novaerus, soğuk plazma bazlı nano teknolojimiz sayesinde NanoStrike plazma bobinleri; virüsler, bakteriler ve mantarlar gibi havadaki patojenleri hızla yok etmeye çalışan, eşzamanlı ve birden fazla etkisizleştirme işleminden oluşan ölümcül bir darbe oluşturur. Ortam havası bobinler üzerinden akarken, mikroorganizmalar deşarjın yan ürünlerinin aksine doğrudan plazma deşarjına maruz kalır. NanoStrike patojene saldırır ve hücre duvarını deler. Hücre duvarında bulunan DNA ve protein tahrip edilir. Osmotik basınca bağlı olarak hücre patlar.


NanoStrike teknolojisi tek bir güçlü darbede birden fazla eşzamanlı patojen inaktivasyon sürecini kullanır. Aynı zamanda 1 nm kadar küçük moleküllere kadar etkilidir. Diğer tüm hava temizleme ve bakterileri devre dışı bırakma teknolojilerinden önemli ölçüde daha hızlı ve etkilidir. Filtreli cihazlar gibi değildir, hücreleri içinde muhafa etmez ve dolayısıyla hücrenin bir kez daha bulaşıcı olarak yaşayabilir hale gelmemesini sağlar. Ultra düşük enerji kullanır ve havadaki en küçük virüsleri, bakterileri, küf sporlarını öldürmede ve etkisiz hale getirmede etkili olduğu test edilmiş ve kanıtlanmıştır.

11 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör