Novaerus ile Dezenfekte Güvenli midir?

Novaerus, havada bulunan ve insan sağlığına zararlı olan mikroorganizmaları öldürmek ve devre dışı bırakmak için atmosferik bir plazma deşarjı kullanır. Novaerus, Nano Strkie teknolojisini içeriğinde barındırır. Nano Strike teknolojisinin çalışma prensibinde soğuk plazma teknolojisi kullanır. Soğuk plazma teknolojisi ile DNA bozumu yaparak ortamdaki virüsleri öldürür. Novaerus tüm hava temizleme cihazları alanında, Koronavirüs ile ilgili çalışmaya sahip olan tek cihazdır.

Bakterileri ve virüsleri yok etmek için birçok cihaz bulunmaktadır. Bunlar ozon cihazları, filtreli cihazlar (hepa filtre, turbo filtre, elyaf filtre…), filtresiz/plazma teknolojili cihazlar olmak üzere ayrılır. Filtreli/hepa filtreli cihazlarda bakteri ve mikroplar tekrar yaşama alanı kazanmaya çalışır. Bunun nedeni, cihazların bakterileri öldürmemesi, filtreye tutsak etmesidir. Yani bu cihazlarda ortamdaki bakterileri yok etmiş değil, filtreye hapsetmiş olursunuz. Filtre temizliği esnasında ise yeniden yaşama alanı kazanmaları yüksek ihtimal olur. Bir diğer temizleme cihazı, ozon gazı salınımı yapan ozon jeneratörleridir. Ozon gazı ile ortam temizliği yapan ozon jeneratörlerinin en büyük uyarısı etrafta insan veya hayvan bulunurken çalıştırılmamasıdır. Kullanışlı olmamasının yanı sıra, sağlığınıza çok büyük zararları bulunabilmektedir.


Novaerus, sahip olduğu Nano Strike teknolojisi sayesinde havadaki mikro-organizmalarda DNA bozumu gerçekleştirir. Bu işlem sonucunda bakteri ve virüsler saniyeler içinde yok olur. Hava temizliğinde Koronavirüs üzerinde klinik teste sahip olan tek hava temizleme makinesi Novaerus’un yapılan test ve deneylerin sonucunu görmek için https://www.novaerus.com/research/1441 linkine tıklayabilirsiniz.

3 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör