Oteller için Hava Dezenfektan Makinesinin Önemi

Otel odaları kişi sirkülasyonunun oldukça fazla olduğu ortak kullanım alanları olarak nitelendirilebilir. Kullanım sıklığı ve insan çeşitliliği göz önünde bulundurulduğunda bazı dış etkenler sebebiyle veya hava yolu ile insan sağlığını tehdit eden mikro-organizmaların, otel odalarında bulunma ihtimali oldukça fazladır. Bu dış etkenlerin kaynağı klima türevleri havalandırma cihazları ise, mikro-bakteriyel salınım kronik hale gelebilmektedir. Dolayısıyla mikro bakteriyel sterilizasyonu iyi yapılmamış otel odaları, otelde konaklayacak olan misafirler için başlıca hijyen sorunu yaratır. Bu sağlık risklerini azaltmak için virüs engelleyici ve bakteri engelleyici, akıllı hava temizleme cihazı olarak nitelendirilen plazma teknolojili hava temizleme cihazı kullanılmalıdır.Otel misafirlerinin sigara kullanımı, yatağa ve ortama sinen ter kokusu, deodorant ve parfüm gibi kokular otel odalarının kokusunu bozmakla kalmaz, bakteri üremesi için gerekli ortamı da oluşturur. Bir sonraki misafir için bu tür durumlar oldukça problem yaratmaktadır. Tüm kötü kokuların önüne laboratuvar testleri ile kanıtlanmış antibakteriyel hava temizleme sistemi Novaerus ile geçilebilir.


Otel odalarında yaşanan bu sıkıntıları, plazma teknolojisi sayesinde havayı temizleyen Novaerus ile gidermek hatta kalıcı olarak çözüm yaratmak mümkündür. Temizlik işlemlerinde kullanılan geleneksel dezenfekte yöntemleri hem yetersiz kalabilir hem de insan sağlığını etkileyecek kimyasal kalıntı bırakabilir. Novaerus, kimyasalsız hava temizleyicidir ve insan elinin dahi ulaşamadığı her alana düşük enerjili plazma teknolojisi ile ulaşmaktadır.


İlk paragrafta da belirttiğimiz üzere hava sirkülasyonunu sağlayan araçların dezenfeksiyonu kronik problemlerin oluşmaması, varsa da giderilmesi açısından önem taşımaktadır. Hava sterilezasyon cihazı ile hava kalitesini artırarak, klimalar ve havalandırmaların dezenfeksiyonunu sağlamak da mümkündür. Novaerus kronik ve bulaşıcı hastalıkların önüne geçilmesine yardımcı olduğu gibi, ortamdaki oksijen oranını yükseltmesiyle daha taze bir hava ve daha yaşanabilir bir alan sağlamaktadır.


6 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör