Sars-Cov-2 (Koronavirüs) ile Klinik Deneyi Olan Tek Cihaz!

Novaerus içerisinde herhangi bir filtre bulundurmayan, Nano Strike adı verilen patentli bir soğuk plazma teknolojisi kullanan hava dezenfekte cihazıdır. Nano Strike ise Novaerus taşınabilir hava dezenfeksiyon cihazlarının güç aldığı, en temel patentli teknolojidir. Novaerus’un uzman ekibi (bilim insanları ve mühendisler) tarafından geliştirilen Nano Strike teknolojisi sayesinde ortam havasındaki mikro-organizmalarda DNA bozumu gerçekleştirir ve dolayısıyla havanın dezenfeksiyonu sağlanmış olur.

Sektördeki filtreli hava temizleme cihazları virüs ve bakterileri yok etmez, filtreler yardımıyla virüsleri tutar. Bu da bakteri ve virüslerin her filtre değişimi esnasında yaşama tutunması demektir. Novaerus'un Nano Strike teknolojisi ise virüs ve bakteriler üzerinde DNA bozumu yaparak onları tamamen etkisiz hale getirir! Novaerus, teknolojisini kanıtlamak için Sars-Cov-2 dahil olmak üzere birçok virüs ve bakteri üzerinde deney yapmıştır.


Amacı Noverus’un, COVID-19'a neden olan virüs olan SARS-CoV-2 için bir vekil olan aerosolize MS2 bakteriyofajını azaltmadaki etkinliğini değerlendirmek olan bu çalışmada, MS2 bakteriyofajı, Novaerus bulunan 16m3, sızdırmaz çevresel biyoaerosol odasına aerosol haline getirildi.


Noverus’un virüs üzerindeki etkisi 0., 15. Ve 30. Dakikalar olmak üzere ölçüldü. Noverus'un MS2 bakteriyofajını 15 dakika içinde% 99.99 azalttığı görüldü!


Novaerus’un yapılan tüm test ve deney sonuçlarını görmek için https://www.novaerus.com/research/1441 linkine tıklayabilirsiniz.

9 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör