Spor Salonları için Hava Dezenfektan Makinesinin Önemi

Covid-19 süresince ve sonrasında toplu yaşam alanlarına bakış açısı, toplu yaşam alanlarındaki davranış alışkanlıkları oldukça değişkenlik gösterdi. Sosyal mesafe başta olmak üzere uyulmaya çalışılan kurallar, bu değişen davranış alışkanlıklarının başında gelmekte. Peki, spor salonu gibi toplu yaşam alanlarına bakış açısı nasıl olmalı? Hijyen konusunda bu mekanlara güvenebilir miyiz?


Yeni tip koronavirüs bir kenara bırakıldığında dahi birçok spor salonunda ve soyunma kabinlerinde; ter kokusu ve ayak kokusu gibi insan vücudu kaynaklı salınan kokular rahatsızlık vermektedir. Bu tür ortamlar, bakterilerin oluşması ve üremesi için en uygun ortamlardandır. Dolayısıyla spor salonlarında sürekli olarak sterilizasyon işlemi uygulanmalıdır. Aksi takdirde spor salonuna gidenler için olası salgınlar ve mikrop alımları kaçınılmaz olacaktır.

Spor salonlarında, insan kaynaklı oluşan kötü kokular ile ilgili koku gidericiler kullanılmakta ve ter kokusu ile karıştığında ortaya daha kötü kokular çıkabilmektedir. Aynı zamanda koku baskılayıcılar kimyasal olmaları sebebiyle astım hastası, solunum yolları enfeksiyonu, faranjit gibi hastalıkları olan insanların hastalıklarını tetikler ve bu kişilerin daha çok rahatsız olmalarına sebep olur.


Plazma teknolojili hava temizleme cihazı Novaerus sayesinde, mikro-bakteriyel canlılara karşı yüksek oranda koruma sağlanabilmektedir. Koku giderici, virüs ve bakteri engelleyici akıllı hava temizleyici Novaerus, hava kalitesi ölçüm cihazı sayesinde ortamdaki havaya göre çalışmakta ve en yaşanabilir alanı sunmaktadır. Düşük enerji kullanımı ile kapalı alanlardaki tüm virüs ve bakterileri gidererek insan sağlığını korur. Doktor tavsiyesi ile birçok alanda kullanılmaya başlanmış kimyasal içermeyen ve filtresiz hava dezenfektan makinesi Novaerus ile spor salonlarınızı sterilize edebilir, sporcularınız için daha sağlıklı bir ortam sağlayabilirsiniz.

0 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör