Virüs Mutasyona Uğrarsa Ne Olacak?

Tüm dünyada yaklaşık olarak 80 milyonu enfekte eden Covid-19 virüsünün 3 yeni mutasyonu bulunuyor: B117, 501Y.V2, P681H.


B117, Kasım ayında İngiltere’de tespit edildi ve corona virüsün ilk mutasyonu oldu. İngiltere'de yayılmaya başlayan corona virüs mutasyonunun, virüsün orijinal halinden %56 fazla olduğu araştırmalar sonucu kamuoyuna duyuruldu. Dolayısıyla bu oran, virüsün daha da bulaşıcı olduğunu göstermektedir.


İkinci mutasyon olan 501Y.V2 ise yine İngiltere'de ancak bu defa Güney Afrika'dan gelen iki kişide tespit edildi. Güney Afrika'daki bilim insanları ise 501Y.V2 olarak isimlendirilen yeni mutasyonu tam olarak anlamak için sakin ve metodik bir şekilde çalıştıklarını dile getirdiler.

Üçüncü ve şimdilik son mutasyon olan P681H ise Nijerya'da tespit edildi. Afrika Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri başkanı John Nkengasong, "İngiltere’deki ve Güney Afrika'daki mutasyonlardan ayrı bir soy, dolayısıyla onlar kadar bulaşıcı olduğunu düşünmüyoruz." dedi.


Peki, virüs mutasyona uğramaya devam ederse ne olacak? Yeni mutasyonlar sağlık sistemlerini alt eden bir hızla yayılacak ve bu durum doğrudan ölüm oranlarında artış olarak gözlemlenebilecek. Virüsten korunmak için maske, mesafe ve hijyen üçlüsünde bir yenisini daha eklemek gerekecek: hava dezenfektan cihazı!


Hava dezenfektan cihazı Novaerus, birçok araştırma ile kanıtlanmış teknolojisi Nano Strike ile ortamdaki virüs ve bakterileri %99.99 oranında yok eder! Bu orana corona virüs de dahildir. Kendinizi ve sevdiklerinizi virüsten korumak için Novaerus edinin.

1 görüntüleme

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör